Podstawy leasingu samochodów

0
1026

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła popularność leasingu samochodów. Porównując leasing z zakupem samochodu i ponosząc ogromne miesięczne opłaty ratalne, leasing stanowi lepszą i bardziej opłacalną opcję finansową.

W przypadku leasingu samochodowego musisz znać sztuczki, aby nie skończyć płaceniem więcej niż przy bezpośrednim zakupie samochodu. Są dealerzy i producenci samochodów, którzy mogą dać ci wartość, jeśli chcesz skorzystać z tej opcji.

Dostaniesz lepszą ofertę od dealerów samochodowych, jeśli wydajesz się mieć wiedzę na temat branży leasingu samochodów, więc czytaj dalej.

„Auto Leasing Defined”

„Wydzierżawicie” samochód, płacąc za koszty, o które traci wartość. Można obliczyć koszty amortyzacji, odejmując wartość samochodu do czasu zakończenia dzierżawy od jego pierwotnej wartości. Są samochody, które tracą na wartości bardziej niż inne marki. Ogólna zasada jest taka, że ​​im mniejsza jest amortyzacja samochodu, tym niższe są koszty wynajmu.

Gdy zdecydujesz się na leasing zamiast kupna pojazdu, możesz wybrać ten o najniższej wartości amortyzacji.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, musisz dowiedzieć się o „okresie najmu”. Jest to liczba miesięcy leasingu pojazdu. Zazwyczaj umowy najmu trwają 24, 36 lub 48 miesięcy, w zależności od umowy.

„Leasing lub kupno: która opcja jest lepsza dla twojej kieszeni?”

– Leasing samochodowy wymaga dobrego kredytu, więc jeśli Twoja ocena kredytowa jest niska, lepiej jest kupić.

Możesz nawet zostać odrzucony za dzierżawę, jeśli Twoja historia kredytowa nie jest dobra. Lub przynajmniej będziesz musiał płacić wyższe składki miesięczne.

-Leasingowe firmy musiałyby na tym skorzystać.

Zainwestują kapitał w zakup samochodu, a następnie wydzierżawią ten samochód. Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki, ich pieniądze powinny zarabiać odsetki, więc lepiej również wziąć to pod uwagę, biorąc pod uwagę zalety zakupu.

-Upewnij się, że uzyskasz najlepszą ofertę leasingu samochodu, porównując miesięczne koszty ze stopami procentowymi lokalnego dealera samochodowego.

Robiąc notatkę i porównując obie ceny, będziesz mniej więcej miał pomysł, którą opcję wybrać.

„Wskazówki dotyczące leasingu samochodu”

– decydując się na model lub markę samochodu, który chcesz wynająć, wybierz samochody japońskie i europejskie. Są to zasadniczo marki, które mają niższe stawki amortyzacji w porównaniu do pojazdów amerykańskich.

Dowiesz się, że większość luksusowych samochodów ma najniższe wartości amortyzacji. Poszukaj informacji, odwiedź lokalnego dealera samochodowego w Twojej okolicy lub zapytaj znajomych, którzy obecnie wynajmują samochody. Powinni mieć kilka świetnych wskazówek, jak podzielić się z Tobą, jak uzyskać najlepszą ofertę leasingu samochodów.

-Wypuszczenie samochodu może znacznie obniżyć budżet, jeśli chodzi o konserwację samochodu. Musisz upewnić się, że jesteś użytkownikiem przyjaznym dla samochodu, kiedy decydujesz się na leasing automatyczny.

– Zdecydowanie wybierz leasing, jeśli jesteś typem, który chce posiadać najnowsze samochody na rynku. Na dłuższą metę leasing będzie dla ciebie lepszą opcją niż kupowanie najnowszego modelu samochodu, niż handel lub sprzedaż starego, który posiadasz.

– W miarę możliwości wybierz krótszy okres najmu. Ma to na celu optymalizację gwarancji pojazdu.

– Na koniec unikaj długoterminowych leasingów, ponieważ wartość samochodu spadnie do czasu zakończenia leasingu, i to głównie wtedy, gdy zaczynają się problemy z silnikiem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.